A Mohács a Barcs visszalépése után az utolsó tizennegyedik helyen áll. Azonban utolsó két mérkőzését megnyerte (Bátaszék idegenben 3:1 arányban, a Dombóvárt pedig hazai környezetben 1:0 arányban), így megkezdte a felzárkózást, s a tizenkét pontosak táborához csatlakozott (Bátaszék, Dombóvár). A vendégeknek minden mérkőzés fontos ugyanis nem szeretnének kiesni. ( A Barcs visszalépése miatt az NBIII Dráva csoportjából csak egy kieső lesz). Négy mérkőzés óta nem tudta meg verni a Komló a vendég Mohácsaikat. Ez most sem sikerült, sajnos.

A mérkőzés elején még úgy tűnt, hogy az esélyesebb hazai gárda jobban akarja a győzelmet, azonban az idő múlásával egyre jobban játszott a Mohács, majd a félidőhajrájában megszerezték egy szabadrúgás után a vezetést (Csaba Gergő kapus védett, és a kipattanót értékesítette Gál).

Percről-percre az első félidő:

1. perc: Szöglethez jut a házigazda, a beívelést a mohácsiaktól Nagy E vágta ki a mezőnybe.

3. perc: Ismét komlói sarokrúgás, Kovács ívelése épp elszáll Győri feje felett.

10. perc: Csúnya mohácsi szabálytalanság, Fischer részéről, nincs lap.

17. perc: Első mohácsi szöglet, Tukerics fejeli nem sokkal fölé.

21. perc: Simon szögletét Győri a védőbe lövi.

25. perc: Simon fontos szerelése a tizenhatoson belül.

40. perc: Ismét vendég szöglet, Horony fejeli ki, fejesét Pap lövi el kapásból veszélyeztetve a hazai kaput, de lövés fölé megy.

42. perc: komlói szöglet a vendégek tisztáznak Bárkányi elé, aki nem sokkal véti el a kaput.

45. perc: Jó harminc méterről jut szabadrúgáshoz a vizitáló Duna parti együttes, Csaba védése Gál elé kerül, 0:1.

A második játékrészben egyre jobban a komlói ifjak fölé nőtt a kiesés elől menekülő vendég gárda. Majd a hatvanharmadik percben Gál megszerezte önmaga és a Mohács második gólját. Mindent elmondott számomra az mikor a komlói foci mindent tudója és főszurkolója, aki tűzön-vízen át kiáll csapata mellett leült, rendkívül csalódott arccal…

Percről-percre, második félidő:

49. perc: Tukerics teljesen üresen kap labdát a tizenhatoson belül, Csaba hárítja a ziccert.

55. perc: A szünetben becserélt Nagy Gergely húsz méteres szabadrúgása kerüli el a vendégek kapuját.

59. perc: Győri középre gurítását, egyik érkező kék-mezes sem éri el, a labda az alapvonalon kívülre kerül.

63. perc: Bal oldali mohácsi beadás után Gál érkezik, gól. 0:2

76. perc: Simon jóval a kapu fölé lő.

81. perc: Nagy Gergely ismét szabadrúgást végez el, eltalálja a kapust…

89. perc: Tukerics veszélyes lövését hárítja Csaba

90. perc: A frissen beállt Vörös lövése laposan, azonban Jánics, a vendégkapus kiüti. A Szöglet veszélytelen.

Ezzel a győzelemmel az MTE elkerült a kieső helyről. Zsinórban ez volt a harmadik győzelmük!