Az alapszakaszban viszonylag simán nyert Zalaegerszegen a Pécsi 424 74:69-re, de Komlón nagy csatában a zalaiak nyertek 1 ponttal 62:61-re. Ennek fényében, s a hétközi kupa meccs tudatában nagy csatára lehetett számítani, amolyan rangadóra a két csapat középszakaszbeli meccsén. Érdekesség továbbá, hogy ősszel még nem szerepelhetett a hazaiaknál Iványi, és a vendégeknél nem szerepel az az óta elküldött ősszel 11 pontot szerző Michailova.

Az első negyedben viszonylag simán kezdett a vendéglátó együttes, s hamar 10:2-re vezettek, azonban ekkor jött a fekete leves: 9:0-s sorozatot produkáltak a zalaiak és megfordították a mérkőzést. Az első negyed végére helyre állt a világ rendje: hatpontos előnnyel várta Roberto Hernandez csapata a második tíz percet. Amely olyan volt mint egy hullám vasút: egyszer fent, egyszer lent, és ez mindkét csapatra jellemző volt. A nagyszünetre 2 előnnyel vonultak Iványiék. A félidő krónikájához tartozik még, hogy Sarok Dorogobuzova összjátékot mely szép és látványos volt az első negyedben.

A harmadik negyedben elhúzott 8 ponttal a vendég Zalaegerszeg, és többször visszajött ugyan a meccsbe a PINKK a harmadik 10 percet simán 7 ponttal nyerte a vendég gárda. 41:46-ról jött a folytatás, és bár sok helyzetet kihagyott a hazai csapat, de át tudta venni a vezetést (50:48), amit nem sokáig őrzött. És ekkor elkövetkezett az a bizonyos utolsó perc, amiből ebben az idényben kevésszer jött ki jól a Pécsi 424. alig 10 másodperc volt vissza a végső dudaszóig, mikor Iványiék vezethettek támadást, azonban egy eladott labda révén Czank mehetett egy az egyben a pécsi palánk felé, és a dudaszó pillanatában megkísérelte a pontszerzést, ami a bírák szerint sikeres volt, de másik 400 ember szerint nem. (az óra 0.00-án volt és ki is aludt a palánk felett) Hiba lenne azt mondani, hogy ennek az egy szituációnak köszönheti a vereséget a PINKK, ugyanis rengeteg eladott labdájuk volt az egész mérkőzés során.

Csütörtökön (február 21.) 19 órakor Magyar Kupa visszavágó Komlón. Ellenfél a PEAC Pécs csapata lesz!

Jegyzőkönyv:

PINKK – ZTE NKK 50:52 (20:14, 8:12, 13:20, 9:6,)

Női NB I/A csoport Középszakasz, alsóház, 5. forduló.

Komló, Sportközpont 400 néző.

Játékvezetők: Földházi, Balog, Tőzsér

PINKK: Kovács, Iványi4, Ruják5, Brumermane8, Laczi7, Cserék: Dorogobuzova9, Kováts4, Török2, Sarok2, Lengyel5, Pénzes4.

Edző: Roberto Hernandez

ZTE NKK: Varga6, Szalay11, Szélesy14, Gensler7, Ambrus3, Cserék: Czank7, Horváth2, Vida2

Edző:Gáll Tamás

Az eredmény alakulása: 5.p:10:11, 10.p:20:14, 15.p:24:21, 20.p:28:26, 25.p:31:39, 30.p:41:46, 35.p:48:48 , 40.p:50:52 ,