Csaba és Én - A koronavírusról
A betegségekkel, vírusokkal kapcsolatban is sokan állítanak fel összeesküvés-elméleteket. Lehet hogy a betegségek nem maguktól fertőznek és terjednek? Nem árt ha egy-egy hír kapcsán elgondolkodunk azon, hogy biztosan a legfontosabb eseményeknek adunk teret?
- << Belügyminiszter tüntetett ki két hősies komlói tűzoltót
- A költségvetésről és területi problémákról beszélt a képviselő >>
Hasonló videók
Önöket kérdeztük - Meddig tarthat a vírushelyzet?
A jövő teljesen bizonytalan, senki nem tudja mikor lesznek feloldva a korlátozások. A vendéglátósok helyzete elkeserítő, ha nincsen megtakarításuk, akkor csődbe mennek. Többen reménykednek abban, hogy tavasszal kinyitnak az éttermek, presszók és újra lehet utazni, koncertekre, színházba járni.
Önöket kérdeztük - Ön beoltatná-e magát a koronavírus elleni vakcinával?
Nagy a bizonytalanság az oltással kapcsolatban. Többen mondták hogy túl korán kifejlesztették a vakcinát és nem ismeretesek a mellékhatásai. Ha utazáshoz és kulturális rendezvényeken szükség lesz az igazolásra, akkor többen meggondolják az oltás lehetőségét. Az idősebbek, betegek inkább oltáspártiak, félnek a vírustól.
Csaba és Én - A Deák téri kettős gyilkosságról
Sajnos nem dönthetünk arról, hogy milyen társadalomban élünk, de azért mi magunk is tehetünk hogy jó irányba változzon a társadalom. A probléma létező és égető, a fiatalok szokásai, helyzete, neveltetése nem jó irányt vett az utóbbi évtizedekben. Egy másik ember életét elvenni a legnagyobb bűn, de a média számtalan módon árnyaltan közvetít.
Csaba és Én - Kijöttem a karanténból
Ellentétes álláspontokat hallhatunk a járvány lefolyásáról, a betegek számáról. Mindenki másképp értelmezi a korlátozó intézkedéseket, szigorúan, vagy lazábban kezelik a karantént. A kötelező szájmaszk használatáról is eltérőek a vélemények, az emberek sokszor nem tudják mi a teendő ebben a különleges helyzetben.
Fertőtlenítik a komlói utcákat és tereket (Boldizsár Lóránt)
Heti egyszer fertőtlenítik a frekventált helyeket városunkban orvosilag engedélyezett vegyszerrel. A főkertész felhívja a nézők figyelmét, hogy a kezelt felületekhez ne nyúljanak. A megszáradt fertőtlenítő állatokra már nem veszélyes, de a még nedves területeket kerüljük kutyasétáltatás közben.
Megváltozhat a viselkedésünk a bezártság hatására - ne féljünk segítséget kérni
Sokan bezártsági traumaként élhetik meg a jelenlegi karantént, mely ha elhúzódik, komoly károkat okozhat az érzékenyebb emberek lelkiállapotában. Van aki nem jól érzékeli a realitást és nem tud megbirkózni a stresszes időszakokkal. Ha úgy érezzük hogy beszűkülnek a gondolataink, félelmek gyötörnek minket, kérjünk segítséget! (Görgey Etelka)
Maszk készítése otthon (Nagy Csilla)
Nagy Csilla varrónő apró lépésekben, részletesen mutatja meg a maszkvarrás fortélyait. Szabásminta alapján négy darabból állítja össze a szájkendőt. A felvétel útmutatásai alapján otthon is könnyen elkészíthető ez a darab.
Megoldások az otthoni bezártság elkerülésére a koronavírus kapcsán
A református lelkész szerint az audiovizuális eszközök nem oldják meg az otthoni bezártság problémáját. A családtagok nem szokták meg az egész napos együttlétet, szokatlan helyzet alakult ki. A legfontosabb, hogy a szülő foglalkozzon a gyerekekkel, most kell közösen tanulni, játszani, beszélgetni, napirendet kialakítani. A testmozgásnak is óriási szerepe van a karantén idején. (Görgey Etelka)
Csaba és Én - Drogok az iskolában
A rendszerváltás után eltűntek a korlátok, a fiatalok sokszor nem ismerik a határokat. A média, a sikeres filmek és zenei előadók is népszerűsítik a drogokat, ezért már kora kamaszkorban a gyerekek nagy százaléka ki is próbálja.