A vendég pécsiek kezdték jobban a találkozót, s gyors két góllal nyitottak, melyre a vendéglátó DKKC csak egy találatot tudott felmutatni. Mindezek után hamar megmutatkozott, hogy a komlói védelem igencsak gyenge lábakon áll, s Nagy kapus is gyenge napot fogott ki, a hazaiak mestere így már a 11 percben kapust cserélt, s milyen jól tette ezt, hisz Kern bravúrt bravúrra halmozott, és hogy az őrületbe kergesse a PTE játékosait, megfogta valamennyi általuk elvégzett hétméterest. A félidőre feljavult Schmidték védekezése, azonban a szünetre így is kétgólos hátránnyal vonultak.

A félidei pihenőben Baráth edző utasításai élesen ott maradhattak játékosai fejében, hisz rendre sikeresen vezették támadásaikat, valamint rendre megakasztották az egyetemisták akcióit. A mérkőzés utolsó negyedórájában már abszolút uralta az NB III újonca a mérkőzést, s ezt Dr Monori nem bírta idegekkel, s reklamálásért végleges kizárásban részesült. Majd Kemenes edző kért időt háromgólos komlói vezetésnél, de ez sem segített, hisz mind végig dobogott a komlói szív (no meg egységes csapatként működött ezúttal is a DÖKE Komlói KC), és ennek köszönhetően itthon tartotta a Komló a két pontot. A mérkőzés legjobbja a csereként beálló kapus Kern Balázs volt, aki több mint ötven százalékkal védett. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a hazaiak játékosa Kovács János volt, aki kilenc akciógólig jutott!

Jegyzőkönyv:

DÖKE Komlói KC – PTE PEAC 34:30 (15:17)

Komló, Gagarin Általános iskola 150 néző

Játékvezetők: Késmárki Róbert, Kóbor András

DKKC: Nagy -, Pintér3, Horváth 7/1, Hidasi4, Schmidt5, Kovács9, Leipold3, Cserék: Kern(k), Singovszky, Kusz, Bodor, Putnoki1, Rendeki1, Miklós1.

Edző: Baráth Gyula

PTE-PEAC: Patakfalvi-, Balogh D1, Balogh T3, Dr Monori4, Furó3, Gelb4, Hoffmann1 , Cserék: Lipcsei(k), Kemenes2, Fodor8, Varga1, Szőke1.

Edző: Kemenes Péter.

Az eredmény alakulása: 5.p: 3:5, 15.p: 7:10, 26.p: 12:14, 38.p: 20:21, 50.p: 27:27, 52.p: 28:28, 57.p: 32:29.

Két percek: 4 illetve, 4.

Hétméteresek: 1/1 illetve 3/0