Továbbra sem megy a tripla dobás PINKK 424 együttesének.

Pécs-Pécs megyei rangadó a női kosárlabda NB1-ben. A történet egészen messzire nyúlik vissza. Úgy a MIZO Pécs 2010 megszűnéséig. Sokan értetlenkedve álltak az ügy előtt. A fő kérdés: Pécs és Magyarország egyik büszkeségét a hazai női kosárlabdázás egyik fellegvárát, mely Európa szerte elismert (volt) miért kellett egy tollvonással megszüntetni? Miért szúrja (szúrta) a pécsi városvezetés szemét Iványi Dalma kezdeményezése?

Ezekre a kérdésekre valószínű, hogy az idő fog választ adni. Azonban egy biztos a mérkőzés előtt egy csatát már megnyert a pécsiek ikonjának számító Iványi: A PINKK 424 törvényesen használhatja a Pécsi nevet a Baranya Megyei Főügyészség szerint, a határozat ellen a pécsi önkormányzat nem nyújtott be felülvizsgálati kérelmet.

PINKK 424 kontra PTE PEAC

A Sportközpont aulájában Hegedűs János kiállítását tekinthették meg a szurkolók a történelmi mérkőzés előtt és után. A gyűjtemény 1996-tól gyarapszik napjainkig. Hegedűs úr kérdésünkre elmondta, hogy egyszerű szurkolóból volt, de ha kellett támogatta a lányokat.

A mérkőzés előtt egy bomba meglepetéssel szolgált a helyi műsorközlő: Iványi Dalma szerződést bontott török klubjával, péntektől PINKK 424 együttesével készül. A hír hallatán a népes szurkolótábor óriási üdvrivalgásban tört ki.

Nézzük a mérkőzést:

Az első negyedben mindkét fél gyenge dobóformát mutatott, egészen a hetedik percig amikor is Kateryna triplájával megszerzi a vezetést a fehér mezes PINKK 424 csapata. A második 10 percben aztán már nem fukarkodtak a pécsi lányok a pontszerzéssel. A két csapat összesen 45 pontot ért el. Djokic mester érezte, hogy nagy szükség lehet szakmai tudására, s rendre taktikai cseréket hajtott végre, s tette ezt rendre rögzített szituációknál. S egy ideig úgy tűnt, hogy nem válik be a vendég taktika ugyanis elhúzott 7 ponttal a PINKK. Viszont az első félidő utolsó négy percében elkezdett kapaszkodni a vendég Pécs, s a rózsaszín álom kissé eltűnt, mert 34:36-ra módosult az eredmény a vendég PEAC javára, köszönhetően a félidő végi sötét mezes tripláknak.

A második játékrészben kissé fura sípmesteri ítéleteknek köszönhetően elhúzott a Djokic csapat. Farkas mester együttese ekkor elkezdett volna távoli kísérletekből felzárkózni, de ezek a próbálkozások nem jöttek be. A harmadik negyed végére így 45:62-es eredményt mutatott a mátrix tábla a komlói sportközpontban. Az utolsó negyedre összekapták magukat Törökék, de nem tudták legnagyobb bánatukra megszorongatni ellenfelüket, s 59:81 arányban vereséget szenvedtek.

Javításra lesz lehetőségük Iványi Dalma jelenlétével vasárnap 18 órakor a Cegléd ellen Komlón.

Jegyzőkönyv:

PINK PÉCSI 424–PEAC-PÉCS 59–81 (12–13, 22–23, 11–26, 14–19)

Komló, 1100 néző. V: Pálla, Farkas G., Boros T.

PÉCSI 424: TÖRÖK SZ. 13/6, Ruják, Pénzes 6, DOROGOBUZOVA 17/6, Brumermane 8. Cs:Kovács K., Sarok 2, Laczi 8, Lengyel 2, Kováts 3/3, Erős. Edző: Farkas Sándor

PEAC-PÉCS: CZIRJÁK 6, BARBOUR 15, Dusanics 7/3, HORVÁTH L. 12, Jeaschke 6. Cs: Czukor 5, CSUTORÁS 7/3, Hutlassa 8/6, Szamosi 15/3, Raus. Edző: Zseljko Djokics

Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–2. 6. p.: 7–4. 14. p.: 27–20. 17. p.: 28–27. 23. p.: 36–41.26. p.: 38–53. 33. p.: 49–69. 37. p.: 59–72

Kipontozódott: Dorogobuzova (32. p.), Laczi (36. p.), Csutorás (37. p.), Pénzes (40. p.)

Farkas Sándor: – Amikor az ellenfél zónázott, és ez gyakran előfordult, képtelenek voltunk pontot szerezni.

Zseljko Djokics: – Ez a fiatal pécsi csapat megmutatta, tudja, mit jelent a pécsi szív, a szünetben láttam a szemekben, hogy nem kaphatunk ki.