Már a mérkőzés elején látni lehetett a 424 játékosain, hogy simán le fogják győzni az alapszakaszban utolsó helyen végző fővárosiakat. S ennek tanúbizonysága, hogy 6-0-val indított a Pécs.

Az egész mérkőzésre jellemző volt, hogy a hazaiak rendre megszerezték a lepattanókat, s abból indították az ellenakcióikat. A második negyed elején már 20 pont volt a különbség a két együttes közt. S közben a mindvégig jól játszó baranyaiak időnként szemet gyönyörködtetően járatták a labdát. Az utolsó negyedre már csak egy nyitott kérdés maradt: lesz-e negyven pont különbség a két csapat közt? Nem lett. Balszerencsés volt ilyen szempontból Hernandez edző csapata, mert játékosai kísérletei rendre kifelé pattantak a gyűrűről. De ennek ellenére is ünnepelhettek a hazai szurkolók, hisz kedvenceik végig jól és magabiztosan játszottak.

Jegyzőkönyv:

PINKK Pécsi 424 – MKB Euroleasing Vasas 85:51 (27:9, 18:18, )

Komló, Sportközpont, 150 néző

Játékvezetők: Németh Cs, Horváth A, Szalai Zs.

PINKK: Dorogobuzova8, Török10, Sarok6, Ruják10, Brumermane20, Cserék: Kovács 9, Kovats, Iványi2, Laczi8, Lengyel8, Pénzes4, Dara.

Vezetőedző: Roberto Hernandez

MKB Euroleasing Vasas:Katona1, Pusztai5, Bajnoczi4, Mansare13, Barnai7, Cserék: Koch7, Müller4, Manyoky, Hegedős10.

Vezetőedző: Diósadi Deák Éva

Az eredmény alakulása:

5perc: 14:5, 10p: 22:9, 15p: 32:17, 20p: 45:27, 25p: 63:33, 30p: 71:41, 35p: 83:47, 40: 85:51