http://78-131-57-228.static.hdsnet.hu/13-iq100/15621-az-agyat-utanzo-chipek-mar-piacra-mennek#sigProId56f40995ab
A neuromorfikus számítástechnika architektúrája támogatja a chipen belüli tanulást és a kevés gyakorló adaton alapuló tanulást.
A BrainChip és az Edge Impulse bejelentette, hogy partnerséget kötött a gépi tanuláshoz szükséges újgenerációs platformok kifejlesztése érdekében. A vállalatok célja, hogy a BrainChip tüskés neurális hálózatokon alapuló neuromorfikus technológiáját általánossá tegyék.
A két társaság egyesített technológiái gyorsabb fejlesztési ciklusokat tesznek lehetővé, a piacra jutási idő javítása és a versenyelőny elérése érdekében. Ez végső soron elősegítheti a neuromorfikus számítástechnika elterjedését, amely lényegében az agyat utánozza.
A BrainChip, a neuromorfikus technológiák vezető gyártója globális szinten. Az Edge Impulse pedig az edge AI fejlesztésének vezető vállalata, amely platformokat, eszközöket és szolgáltatásokat nyújt szenzor-, audio- és látásalkalmazásokhoz.
Az Edge Impulse és a BrainChip fejlesztői a tervek szerint intelligens eszközöket hozzanak létre, hogy mesterséges intelligencia és mélytanulási képességeket implementáljanak a termékeikbe. "A megoldások integrálásával, például a BrainChip neuromorfikus tudásának a mi mélytanuló-platformunkkal együtt történő telepítésével a fejlesztők és a vállalati ügyfelek képessé válnak fejlett gépi tanulási megoldások gyors és hatékony létrehozására, így jól pozicionáltan vezetők lehetnek saját piacaikon" - mondta Zach Shelby, az Edge Impulse társalapítója és vezérigazgatója.
Jerome Nadel, a BrainChip marketingvezetője pedig azt hangsúlyozta, hogy a továbbra is keresik az olyan partnerségeket, amelyek elősegítik, hogy élesíthessék MI-képességek széles skáláját, például a folyamatos tanulást és a valós idejű következtetést.
A neuromorfikus számítástechnika architektúrája támogatja a chipen belüli tanulást és a kevés gyakorló adaton alapuló tanulást. Bizonyítottan nagymértékű teljesítmény- és energiahatékonysági javulást eredményez a kiválasztott alkalmazásokban. Bár a technológiát már több szervezet is kutatta, kereskedelmi forgalomba csak idén januárban hozta a BrainChip.
Forrás: computerworld / venturebeat.com