A földhő az egyik legkevésbé kihasznált energiaforrásunk, amelynek hasznosítása elengedhetetlen fontosságú a kormány által vállalt, 2050-es klímasemlegességi célok eléréséhez.

Ezért az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) pályázati felhívást "tett közzé" a geotermikus energia hasznosítását célzó tevékenységek támogatására - jelentette be Steiner Attila körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkár kedden a tárca közleménye szerint. 

Magyarország egyedülálló geológiai adottságokkal rendelkezik, ami versenyképes alternatíva lehet más, fosszilis energiaforrásokkal szemben. 2030-ra olyan energiaszektor kialakítása a cél, amely egyszerre jelent magasszintű ellátásbiztonságot fogyasztó- és klímabarát módon, és képes az innovatív megoldások folyamatos befogadására. Ez a kiírás a geotermikus energia hasznosítását célzó tevékenységek magas költségigényű szakaszához, a termelő és visszasajtoló kútrendszer megvalósításához biztosít forrást - emelte ki az államtitkár.  

Steiner Attila hozzáfűzte: a kormány kiemelt célja a környezeti szempontok érvényesítése a hazai gazdasági fejlődésben, amihez elengedhetetlen a megújuló energiaforrások nagyobb arányú felhasználása, és a kisebb környezeti terheléssel járó, megújuló energiákon alapuló termelés elterjesztése.  

Pályázatot benyújtani a rendelkezésre álló 6 milliárd forintos keretösszeg erejéig lehet, az igényelhető támogatás összege minimum százmillió, maximum kétmilliárd forint. A benyújtás szakaszosan történik, pályázni a kiírás megjelenésének időpontjától kezdődően a keret kimerülésig, de legkésőbb 2023. december 31. napjáig lehetséges - írták.  

A pályázati kiírás és bővebb információ a lebonyolítást végző Magyar Bányászati és Földtani Szolgálat honlapján keresztül érhető el - áll a közleményben.

Forrás: MTI
 

Tafedim tea

Igmándi Sajtműhely

WeblapWebáruház.hu

Map

free counters

Nézettség összesen

Cikk: 75 081 648 megtekintés

Videó: 48 311 981 megtekintés

MTI Hírfelhasználó

Látogatók

Összesen6922301

Jelenleg az oldalon

6
Online

Interreg CE1013 REFREsh