Megtiltotta számos úgynevezett különleges táplálkozási célú élelmiszer forgalmazását az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) - olvasható a szervezet honlapján.

A kifogásolt készítményekben nem engedélyezett vegyületek, negatív listán szereplő gyógynövények, új élelmiszer összetevőnek minősülő anyagok, határértéket meghaladó vitaminok, pszichotróp anyagok találhatóak, melyek egészségre gyakorolt hatása vagy már bizonyított, vagy pedig - engedélyének hiánya miatt - még nem ismert.

Mint írják, az Európai Unió tagországaiban működő, az élelmiszerekre és a takarmányokra vonatkozó gyorsriasztási rendszeren (RASFF) érkezett tájékoztatások alapján több különleges táplálkozási célú élelmiszerek kategóriájába tartozó, nagy izomerő kifejtését elősegítő, elsősorban sportolóknak, nehéz fizikai munkát végzőknek szánt élelmiszereket vizsgáltak.

A termékek - amelyek pontos elnevezése megtalálható az ÁNTSZ honlapján - nagy része az ellenőrzések időpontjában már nem volt forgalomban, a forgalmazók raktárkészlettel már nem rendelkeztek. Azokban az esetekben, ahol még megtalálható volt a készítmény, ott az egészségügyi hatóság a további forgalmazását megtiltotta, a szükséges intézkedéseket megtette.

Mint írják, tekintettel arra, hogy a készítmények akár az interneten keresztül is megrendelhetőek, ezért az Országos Tisztifőorvosi Hivatal felhívja a lakosság figyelmét, hogy az élelmiszerek, ezen belül a különleges táplálkozási célú élelmiszerek is kizárólag a jogszabályok által meghatározott összetevőket tartalmazhatják. A honlapon felsorolt készítmények a kifogásolt összetételükkel veszélyeztethetik a fogyasztók egészségét, azt kérik, hogy aki vásárolt a készítményekből, ne fogyassza el.

Részletek a betiltott szerekről az ÁNTSZ honlapján olvashatók: Kattintson ide...

Forrás: MTI

Tafedim tea

Igmándi Sajtműhely

WeblapWebáruház.hu

Map

free counters

Nézettség összesen

Cikk: 80 123 158 megtekintés

Videó: 52 644 254 megtekintés

MTI Hírfelhasználó

Látogatók

Összesen7534285

Jelenleg az oldalon

1
Online

Interreg CE1013 REFREsh