A Pécsi Tudományegyetemen (PTE) 3D nyomtatási technológiákat alkalmazó, több tudományterületet kiszolgáló kutatási, oktatási és fejlesztési központ létesült.

A PTE közleményében azt írta, hogy a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (Ginop) 1,85 milliárd forintos támogatásából, a Debreceni Egyetemmel partnerségben megvalósult projekt részeként a pécsi intézmény műszaki és informatikai karán jött létre a műhely.   

A központ olyan, 3D technológiákon alapuló szolgáltatásokat kínál, amelyek képesek segíteni kutatókat, egészségügyi, ipari szereplőket, a PTE és a régió K+F+I tevékenységeit, továbbá oktatási célok megvalósulását is.   

A közlemény szerint a központban az általános orvosképzés számára különféle szimulátorok fejlesztése és kisszériás gyártása, ipari szereplők részére prototípusok, mesterdarabok készítése valósul meg, de a járműalkatrész-gyártásban való közreműködés lehetőségeinek feltárását is megkezdték az egyetem szakemberei. A fejlesztések révén a többi közt műtéti fúró és vágó sablonok, orvosi eszközök, szimulációs modellek fejlesztése, készítése már jelenleg is zajlik.   

A központban dolgozó szakemberek célja, hogy az intézmény hazai és nemzetközi szinten is jelentős oktatási és tudományos centrummá és szellemi műhellyé váljon, amely az egyetem piacosítási folyamatait is támogatja - jelezték a közleményben.

Forrás: MTI

Fotó: Csortos Szabolcs / UNIV

Tafedim tea

Igmándi Sajtműhely

WeblapWebáruház.hu

Map

free counters

Nézettség összesen

Cikk: 80 125 916 megtekintés

Videó: 52 646 308 megtekintés

MTI Hírfelhasználó

Látogatók

Összesen7534381

Jelenleg az oldalon

4
Online

Interreg CE1013 REFREsh