A Dél-Magyarországi Közgazdasági Szakközépiskolák versenyén városunk diákjai kiválóan szerepeltek. Közgazdasági, angol, matematika, anyanyelvi, környezetvédelmi és elsősegélynyújtó versenyen mérték össze tudásukat Pécs, Baja, Bonyhád, Kaposvár iskoláival.

A Baján rendezett versenyen kimagaslóan szerepeltek a Szakközépiskola tehetséges diákjai.

Közgazdaság kategóriában 1. helyezést ért el iskolánk csapata maga mögé utasítva Pécs, Baja, Bonyhád, Kaposvár közgazdasági szakközépiskoláit. A kiváló csapatmunkának köszönhetően Fazekas Viktória, Katona Dorina 13. A és Bíró Zsófia 14. A osztályos tanulók első helyezést értek el, felkészítő tanáruk Schneiderné Barbarics Adrienn.

A Baranya megyei szakközépiskolák megyei angol versenyén Dani András 10. A osztályos tanuló a felkészülés és a verseny időtartama alatt végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva az 1. helyet szerezte meg.Felkészítő tanára Farkas Balázs. A verseny két fordulóból állt, az írásbeli tesztet (olvasott szövegértési, nyelvtan és hallott szövegértési feladatok) követte a szóbeli forduló, ahol előre meghatározott témakörök alapján kellett beszélgetni a zsűri tagjaival.

Az E-on által kiírt „Gondolkodj Globálisan és tegyél lokálisan!” pályázaton, országos döntőbe jutott és ott 3. helyezést ért el Lukács Ádám, 10.A osztályos tanuló. A „Gondolkodj Ökosan” országos környezetvédelmi versenyen döntőbe jutott Lukács Ádám 10.A osztályos tanuló. Felkészítő tanára: Bencze Nóra, Szeledi József

Iskolánk, volt Kazinczy Ferenc Szakközépiskolaként mindig nagy hangsúlyt helyezett az anyanyelvi nevelésre. Az anyanyelv azonban nemcsak kifejezésforma, annál sokkal több: örökség, szellemi kincs, melyet elődeink hagytak ránk. A mi dolgunk, hogy ápoljuk, és teljes szépségében megőrizzük. A „Szép magyar beszéd” versenyen erre nagyszerű lehetőség adódik, amelynek megyei döntőjének a szakképző iskolák kategóriájában II. helyezett lett Szép Fanni, szakközépiskolánk 11. B osztályos diákja, aki másodmagával képviseli Baranya megyét az országos döntőben. Felkészítő tanára Gálné Juhász Teréz.

A Zrínyi Ilona Matematika verseny megyei fordulójának díjkiosztóján bronzérmet kapott, azaz III. helyezést ért el Matyó Milos 10.A osztályos tanuló. Középiskolás korában indult először matematika versenyen és szorgalmas, kitartó munkája az idei tanévben meghozta az eredményét. Felkészítő tanára Frezik Tibor. Több tanuló is sikeresen szerepelt a matematikaversenyen.

A területi elsősegélynyújtó versenyen a Magyar Vöröskereszt szervezésében 1. helyezést ért el, és a megyei versenyre továbbjutott iskolánk csapata, akik elméleti és gyakorlati feladatokban bizonyították rátermettségüket. A csapat tagjai: Illés Kata Júlia, Ignácz Zoltán, Gallai József 11.B, és Kis-Nagy Hanna, Kelemen Péter 9.B osztályos tanuló. Felkészítő tanáruk Witmerné Tóth Judit.

Kimagasló sporteredmények is születtek az elmúlt időszakban

A B33 kosárlabda kupán megyei 3. helyezést elért csapat tagjai: Rieger Dávid, Kónya Martin, Ádám Krisztián 11.A, Molnár Roland 10.A osztályos tanulók. Felkészítő tanáruk Zvara Attiláné.

A területi röplabda kupán 3. helyezést elért csapat tagjai: Horváth Ádám, Kalmár Attila, Hoffmann József, Dani András, Podhorszky Roland, Buzás Bálint, Herbert Richárd, Molnár Roland, Horváth Zsolt, Zsíri Krisztián, Dunai Dániel. Felkészítő tanáruk Zvara Attiláné.

Tafedim tea

Igmándi Sajtműhely

WeblapWebáruház.hu

Map

free counters

Nézettség összesen

Cikk: 58 616 584 megtekintés

Videó: 34 708 666 megtekintés

Látogatók

Összesen5650639

Jelenleg az oldalon

4
Online

Interreg CE1013 REFREsh