Nyolc órától várták vasárnap reggel a nevezőket és az érdeklődőket az első komlói fél-maratoni futás szervezői. 13 kategóriában mintegy 150 induló állt rajthoz, s mindössze csak két versenyző adta fel. Ami érthető is a rendkívüli meleg miatt. A tízórai rajtra körülbelül 100-150 érdeklődő is megérkezett, s hangos tapssal biztatta a hőségben a futókat. A résztvevők elmondták, hogy rendkívül hangulatos volt a pálya, s örülnek, hogy Komló városa is „beszállt” a fél-maratoni versenyhelyszínek közé. Valamint a szervezés magas színvonalával is elégedettek voltak a sportolók.

Balogh Bettina főszervező, a DÖKE elnöke értékelte a versenyt a fél-maratoni futás után:

A DÖKE az előző évek rövidebb távú versenyei után úgy döntött, hogy 2012-ben egy hosszabb távú versennyel színesíti versenynaptárát, melynek eredményeként született meg a DÖKE-Félmaraton. A rendezvényre az ország minden részéről kívántak résztvevőket vonzani a szervezők, mely sikerült is: a rajthoz álltak közül többen érkeztek Budapestről, Szolnokról, Székesfehérvárról, Győrből, Szegedről, Kaposvárról és Pécsről is.

A nagy melegben a rendezők gyakori (átlagban 2-3 kilométerenkénti) frissítőkkel, hangulatos dekorációval és lelkes szurkolókkal igyekeztek könnyíteni a futók helyzetét. Sajnos azonban így is több induló a verseny feladására kényszerült. A versenyen 63 férfi és 32 női egyéni induló, valamint 18 váltó ért célba. Jutalmuk a nevükkel és időeredményükkel ellátott oklevél és egyedi emlékérem volt, valamint az, ami eddig még senkinek se adatott meg: gazdagodhattak az I. DÖKE-Félmaraton élményével.

Az eredményhirdetésen az egyénieknél nemenként 5-5 kategórián túl az abszolút 1-3. helyezett is díjazásban részesült, valamint a váltóknál a férfi, női és vegyes párosok is átvehették jól megérdemelt ajándékaikat. A támogatóknak köszönhetően további különdíjakat is kiosztottak: a legfiatalabb és legidősebb indulónak, a leggyorsabb női és férfi komlóinak és a legtöbb időt a pályán töltő futónak.