Közel-távol rossz dobóforma, itt is, ott is, érdekes felfogás a bíráknál, így győztesen hagyta el a komlói csarnokot a Zalaegerszeg.

Legutóbb vasárnap mérte össze tudását a két fél, akkor a pécsiek diadalmaskodtak. Mostani mérkőzés is, csak úgy, mint a zalaegerszegi fordulatokkal volt teli.

Az első negyedben ismét a rossz dobó forma dominált a hazai együttesnél, s ez a büntetődobásokban csúcsosodott ki, mely jellemző volt a második negyedre is. A második negyedre azonban meg dobbant a pécsi szív, s elkezdett erősen kapaszkodni a PINKK, de ez csak arra volt elegendő, hogy négy pontra közelítse meg a zalai lányokat.

A nagyszünet után két és fél perc elég volt a Pécsi 424-nek ahhoz, hogy megfordítsa a mérkőzést. Török ehhez nagyban hozzájárult, hogy versenyben maradjon csapata a győzelemért. Azonban az utolsó 10 percben érdekes felfogásban vezetettek a mérkőzés bírái (főként az utolsó percben), s ez is, és a ZTE akarása is közrejátszott abban, hogy egy ponttal nyerjen a vendégcsapat. Panaszra azonban nem lehet oka a pécsi vezetőknek, hisz csapatuk mindent megtett a győzelemért. Vereségével a PINKK visszacsúszott a hatodik helyre.

PINKK Pécsi 424 – ZTE NKK 61:62 (14–21, 13–10, 18–19, 16–12)

Komló, Sportközpont 300néző,

Játékvezetők: Farkas, Gál, Fodor

Jegyzőkönyv:

PINKK Pécsi 424: TÖRÖK SZ. 12/6, RUJÁK 9/3, Laczi 3/3, DOROGOBUZOVA 13, Brumermane 8. Cserék:Pénzes 10/6, Lengyel, Kováts N. 4/3, Kovács K. 2.

Edző: Raúl Hernandez

ZALAEGERSZEG: SZALAY 15/3, GENSLER 16, Varga Zs. 8, Szélesy, Horváth Zs. 2. Cs: Vida 7/3, CZANK 11/3, Crasnoscioc 2, Ambrus Sz. 1.

: Gáll Tamás

Raul Hernandez: Rengeteget dolgozott a Zalaegerszeg a sikerért, sajnos az első félidőben sok hibát követtünk el, és rengeteg büntetőt hagytunk ki. Ezt már nem tudtuk ledolgozni a fordulás után.

Gáll Tamás: Minden elismerésem a lányoké, óriási teljesítményt nyújtottak ezen a mérkőzésen.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–2. 6. p.: 6–10. 13. p.: 17–21. 17. p.: 22–29. 23. p.: 37–35. 26. p.: 42–43. 33. p.: 50–54. 37. p.: 52–56. 40. p.: 60–59

Kipontozódott: Varga Zs. (35. p.), Szélesy (38. p.)