Felnőtt csapatunk utolsó mérkőzését vívta a közvetlen rivális MÖSE Magyarszék csapata ellen. A mérkőzést a nemrég épült magyarszéki csarnokban játszottuk, ahol kellemes körülmények fogadtak minket.

Az első negyedben magabiztosan irányítottuk a mérkőzést, szervezetten védekeztünk és támadtunk. A második negyedben frissíteni kellett csapatunkat, Pintér Dóra vitt lendületet a támadásainkba, Fóris Fanni vezérletével szorosabbá vált védekezésünk, sok labdát szereztünk, előnyünk gyorsan 10 pont fölé nőtt. A második félidőt álmosan kezdtük, rögtön magunkra húztuk a szívósan küzdő MÖSE csapatát, de a negyed végére, így is megnyugtató, 8 pontos előnyre tettünk szert. A negyedik negyedben ismét 10 pont fölé kúszott vezetésünk, de pontatlan támadójátékunknak köszönhetően ellenfelünk kiegyenlített a végére, így következhetett a hosszabbítás. A hosszabbításban aztán Klonfár Dóra gyorsan előnyhöz juttatott minket, majd a végén Kakócz Kata hárompontosával, majd Miltner Szandra büntetőjével biztossá tettük győzelmünket.

MÖSE Magyarszék – Komlói Bányász SK 71 – 73 h.u. (13-19; 14-21; 18-13; 17-9; 9-11) 2013. 05. 13., 19:30

Regionális Női Felnőtt bajnokság, Magyarszék 20 néző

Vezette: Heiling, Märcz

Dobók: Balázs Regina 20, KAKÓCZ KATA 20/6, Miltner Szandra 7, Pap Vanessza 2, Román Réka Csere: KLONFÁR DÓRA 11/6, FÓRIS FANNI 6, PINTÉR DÓRA 3/3, Szabó Nóra 2, Jéhn Hanga, Györkös Adrienn 1-1

Czukor János edző nyilatkozata: „Nagyon nehéz és tanulságos mérkőzésen vagyunk túl! Magabiztos vezetésünk ellenére kiengedtünk a mérkőzés végére, de ismét sokadszorra biztosan hoztuk a hosszabbítást, így nyertünk! A kizárásoknál akadtak gondjaink, de összességében gratulálok a lányoknak.”

Forrás: Komlói Bányász Sport Klub Női Kosárlabda Szakosztály