Május másodikán, szombaton ismét tartalmas kikapcsolódást kínált a Diák és Öntevékeny Körök Egyesülete a 2015 másodperces futással. A megmérettetésen sokszínű volt a korcsoport összetétele: a babakocsiban ülő apróságtól a nyugdíjasig minden korosztály részt vett a versenyen.

Esőre hajló idő ijesztgette a 94 előnevezőt, de a felhők ellenére még 50 helyszínen nevező indult a Sportcsarnok és a Városháza körül megrendezett futóversenyen. Az idő végül futáshoz ideálisan alakult, végig kegyes volt a résztvevőkhöz. A Gagarin és a Felsőszilvási iskolából szép számmal érkeztek diákok testnevelő tanáraiknak köszönhetően. A kisebbek körében is népszerű volt a rendezvény. A 33 perc 35 másodperces futamon 114 résztvevő összesen 741 km-t teljesített.

A rendezvény egyedi logójával ellátott pólókat is rendelhettek a versenyzők. A futást tombolasorsolás zárta.