A magyar kulturális sokszínűséget bemutató színpadi produkciók, kézműves bemutatók, felvonulás, zenei és táncos programok, gasztronómiai különlegességek várják a látogatókat szeptember 18-19-én a Szentendrei Skanzenben, a Közösségek öröksége elnevezésű rendezvényen.

Az esemény a Kulturális Örökség Napjainak hétvégéjén a közösségeinkben őrzött és továbbadott kulturális, szellemi és tárgyi, a tájházakhoz kapcsolódóan pedig építészeti örökségre hívja fel a figyelmet - olvasható a Szabadtéri Néprajzi Múzeum hétfői közleményében.  

A Skanzenben ezen a hétvégén megismerhetik az érdeklődők az ország örökség-közösségeinek szokásait, kézműves és szóbeli hagyományait.  

A színes forgatagban találkozhatnak egri fertálymesterekkel, novaji remélőkkel, tikverőkkel, busókkal, matyókkal, a solymászat, a halászat, a nagykunsági gyapjúhímzés vagy akár a halasi csipkeverés hagyományával - részletezik a beharangozóban.    

A rendezvényen egy helyszínen mutatkoznak be a Szellemi Kulturális Örökség Nemzeti Jegyzékén szereplő közösségek.  

Mint a közleményben írják, a programok illeszkednek a Határtalan Skanzen című tematikus évadhoz, amelybe bevonja a múzeum a magyarországi nemzetiségi és erdélyi tájházakat fenntartó magyar közösségeket is. Így a szilágysámsoni szőttesek mellett a látogatók megismerhetik a fertőhomoki tamburazenekart, kóstolhatnak stifoldert Fekedről, levendulaszörpöt Algyőről, lapótyát Szalacsról.  

A kézműves programok során kipróbálhatják a kapufaragást és bútorfestést, és nem marad el a rendezvény hagyományos eleme, a tájházigazgatóság szimbólumának számító almafa ültetése sem.  

A programsorozat a Skanzen Szellemi Kulturális Örökség Igazgatóság, a Magyarországi Tájházak Központi Igazgatósága, a Magyarországi Tájházak Szövetsége és a Muharay Elemér Népművészeti Szövetség közös szervezésében valósul meg.

Forrás: MTI

Tafedim tea

Igmándi Sajtműhely

WeblapWebáruház.hu

Map

free counters

Nézettség összesen

Cikk: 80 138 349 megtekintés

Videó: 52 654 580 megtekintés

MTI Hírfelhasználó

Látogatók

Összesen7535186

Jelenleg az oldalon

2
Online

Interreg CE1013 REFREsh