Az Európai Parlament és az Európai Bizottság tárgyalói a drónok használatával összefüggésben a biztonságot és az azonosíthatóságot előíró jogszabályok bevezetéséről egyeztek meg Brüsszelben csütörtökön.

Az uniós parlament sajtószolgálatának tájékoztatása szerint az elfogadott jogszabálytervezet elsődleges célja, hogy egységes uniós biztonsági előírásokat hozzanak létre drónok gyártására és használatára vonatkozóan.   

Jelenleg a 150 kilogrammnál könnyebb, kisméretű pilóta nélküli eszközökre vonatkozó szabályozások nemzeti hatáskörbe tartoznak, amely jelentős eltéréseket enged meg a tervezésre, a gyártásra és a használatra vonatkozóan is. A szabálytervezet ezért leszögezi, hogy a repülő eszközök tervezése és gyártása során be kell tartani az unió alapvető biztonsági és személyes adatok védelmére vonatkozó követelményeit.   

Az Európai Bizottság feladata lesz, hogy konkrét követelményeket határozzon meg a magassági határokra és a maximális működési távolságra vonatkozóan. Beépített, automatikus rendszerek segítségével biztosíthatóvá kell tenni a balesetek elkerülését, a repülés stabilizálását és az automatikus leszállást.   

Az uniós tagállamoknak biztosítaniuk kell, hogy a drónoknak egyedi azonosítójuk legyen, de azt is, hogy az üzemeltetők is azonosíthatóak legyenek, ugyanis a reptetésre alkalmas eszközök jelentős veszélyt jelenthetnek az emberekre, a magánéletre, a környezetre nézve, valamint kárt okozhatnak vagyontárgyakban.   

A megállapodás szerint a légiközlekedési ágazatra vonatkozó uniós biztonsági jogszabályok is frissülni fognak. A tárgyalók rugalmasabb és kockázatalapú rendszert kívánnak létrehozni, amely lehetővé teszi majd a lehetséges veszélyek korai azonosítását, miközben fenntartja a magas szintű biztonságot és biztosítja, hogy az európai ipar versenyképes maradjon - közölte az uniós parlament.

Forrás: MTI

Tafedim tea

Igmándi Sajtműhely

WeblapWebáruház.hu

Map

free counters

Nézettség összesen

Cikk: 80 120 522 megtekintés

Videó: 52 641 918 megtekintés

MTI Hírfelhasználó

Látogatók

Összesen7534164

Jelenleg az oldalon

1
Online

Interreg CE1013 REFREsh