Az már korábban eldőlt, hogy PINKK nem lesz ott az alapszakasz a legjobb négy csapata közt. Ezáltal a középszakaszban ahol a ZTE, Szekszárd, Cegléd, BSE és a Vasas lesz az ellenfele a pécsieknek. Céljuk egyértelműen ebből az ötös fogatból győztesként kikerülni.

Tehát tét nélkül zajlott vasárnap este a PINKK-Vasas mérkőzés az NBI alapszakaszának záró fordulójában, ahol a vendégek lelkesen, de annál több hibával kosárlabdáztak. Az első negyedben nehezen ugyan de beindult a hazai pontgyártás, s a negyed végén Iványi alig fél perc alatt dobott 5 pontot (egy tripla, és egy kétpontos dobás). És ezzel telt le is telt az első tíz perc. A második negyedben nyitottá vált a vendég Vasas védekezése, s ez minimálisan de meglátszott az elért pontok számában is. A második félidő első tízpercében sok hibával játszott a házigazda Pécsi 424, s el is vesztette a negyedet, amely a legkevesebb pontot hozta. Az utolsó negyedet is jellemezte a pont szegénység mind két csapatot, de már kevésbé, mint a harmadik tíz percben. Végeredményében magabiztosan nyert a házigazda pécsi csapat Komlón a az alapszakasz utolsó helyezett Vasas ellen.

PINKK –Vasas 72:53 (26-16, 21-13, 9-12, 16-12)

Komló, Városi Sportközpont 300 néző, Játékvezetők: Tóth, Sabáli, Németh

PINKK: Török 5/3, Ruják 4, Sarok 10, Dorogobuzova 10/6, Brumermane 11. Csere: Iványi 11/3, Kovács K. 6, Lengyel 2, Laczi, Kováts N. 11/6, Dara 2.

Edző: Roberto Hernandez

Vasas: Pusztai 7/3, Katona Sz. 3, Bajnóczi 2, Mansare 5, Barnai 17. Csere: Mányoky 6/6, Koch 3, Müller 4, Hegedűs J. 2, Gocsmann.

Edző: Diósadi Deák Éva

Az eredmény alakulása: 5p: 11:4, 10p: 26:26, 15p: 34:23, 20p: 47:29, 25p: 54:35, 30p: 56:41, 35p: 67:45, 40p: 72:53