Dobott pontcsúccsal köszöntötte Azinia Jocelyn Stewart-ot a PINKK. Az angol center ott volt az olimpián, legutóbb a spanyol bajnokságban szerepelt a 195 cm magas center decemberben.

A mérkőzésen ezúttal nem fukarkodott Hernandez edző csapata, már az első félidőben demonstrálta erő fölényét a vendégekkel szemben. Játékban helyenként már-már a régi idők PVSK-ját idézte az egylet. A második félidőt ugyan a BSE kezdte jobban, és a hazaiak mesterének időt is kellett kérnie a 23. percben. Ezek után fokozatosan talált magára a PINKK. Egyesek már nagyon vártak arra, hogy végre 100 pontot szerezzenek kedvenceik. Ez ugyan nem valósult meg, de így is pontrekordot ért el a PINKK, mely továbbra is vezeti a női NB 1 A csoportjának középszakaszi alsóházát.

PINKK PÉCSI 424–BSE-FCSM 86–51 (25–13, 31–13, 12–12, 18–13)

Komló, Sportközpont 300 néző. V: Németh, Horváth, Benedek.

PINKK PÉCSI 424: Iványi 3/3, Török 4, Sarok 4, Dorogobuzova12, Brumermane19. Cserék: Kovács, 10/6, Ruják 6, Laczi 9/3, A. Stewart 8, Kováts N. 6, Pénzes 3, Lengyel 2.

Edző: Roberto Hernandez

BSE: Orsó 1, Sonyák15, Adamecz 13/3, Varga B. 4, Tiba 3. Cs: Katona Zs. 6, Vukov, Zsilinszky 4, Miháczi, Bodnár F. 5/3.

Edző: Sztevan Cupic

Roberto Hernández: – Az első félidőben extra intenzitással gyors kosárlabdát játszottunk, szerettem volna, ha ez a másodikban is így történik, de sajnos ez nem valósult meg.

Sztevan Cupic: – Nagyon nehéz center nélkül kosarazni, október óta négyen dőltek ki erről a posztról, a második félidőben így is szépen játszottunk.

Az eredmény alakulása: 5.p: 13:9, 10.p: 25:13, 15.p: 41:19, 20.p: 56:26, 25.p: 59:33, 30.p: 68:38, 35.p: 81:46, 40.p: 86:51.