Fél év alatt majdnem a duplájára emelkedett az ingyenes online egyetemi kurzusok száma a világon, jelenleg 2625 óra közül válogathatnak a tanulni vágyók - hívta fel a figyelmet az Európai Bizottság friss adataira a Mathias Corvinus Collegium.

Európában jelenleg 597 óra érhető el, közülük a legtöbbet a spanyol intézmények kínálják, 203-at, utánuk következnek a britek, 120-szal, majd Franciaország, ahol 81 kurzusra lehet járni virtuálisan. A kelet-közép-európai régióból egyelőre egyedül egy szlovák egyetem van jelen a piacon - írták. A statisztikák szerint Európában a legtöbb kurzust - több mint 130-at - a műszaki területen hirdették meg a közelmúltban, ezt követik az alkalmazott tudományok, a társadalomtudományok és az üzleti tudományok, mindhárom területre nagyjából 90 egyetemi előadás-sorozat jut. A nemzetközi kínálatban gyakorlatilag mindenki megtalálhatja a kedvére valót, a görög-római mitológiával éppúgy lehet foglalkozni, mint például a bioinformatika aktuális kérdéseivel.

A tendenciákat elemezve Szalai Zoltán, a Mathias Corvinus Collegium igazgatója megállapította: "döbbenetes ütemben növekszik az ingyenes internetes képzések népszerűsége, köszönhetően annak, hogy a világ legmagasabban jegyzett intézményei, a Stanford, a Johns Hopkins vagy a párizsi École Normale Supérieur is hirdet meg órákat. A tanulás ütemét a diákok szabják meg, még papírt is kaphatnak a vizsgák végén, ezek értéke folyamatosan növekszik a munkaerőpiacon."

Szalai Zoltán úgy látja, a jövőben várhatóan tovább növekszik az online "szabadegyetemek" népszerűsége, de az internetes távoktatás egyik formája sem fenyegeti a hagyományos, intézményes oktatást.

Forrás: MTI

Tafedim tea

Igmándi Sajtműhely

WeblapWebáruház.hu

Map

free counters

Nézettség összesen

Cikk: 79 196 806 megtekintés

Videó: 52 026 116 megtekintés

MTI Hírfelhasználó

Látogatók

Összesen7430974

Jelenleg az oldalon

5
Online

Interreg CE1013 REFREsh