Az orosz kormányzat megadóztatná a Google és az Apple szolgáltatásait.

Így értelmezi a Vedomosztyi című lap online kiadása Vlagyimir Putyin orosz elnök utasítását, hogy az illetékes minisztériumok és kormányhivatalok dolgozzanak ki javaslatokat arra, hogy az orosz információs technológiai cégek a külföldi vetélytársaikkal "azonos feltételek mellett folytathassák tevékenységüket". A lap szerint a kidolgozandó intézkedések egyike lehet az általános forgalmi adó kivetése a Google és az Apple szolgáltatásaira.

Az orosz elnök hivatalos weboldalán hétfőn megjelent közlemény szerint a Szövetségi Monopóliumellenes Szolgálatnak, a gazdaságfejlesztési, a pénzügyi tárcának, az adóhivatalnak, valamint más illetékes minisztériumoknak és szerveknek szeptember 1-jéig kell előterjeszteniük javaslataikat.

Az orosz állami dumában 2015 végén terjesztettek elő törvényjavaslatot, amelynek értelmében áfa-kötelessé kellene tenni az orosz cégek által megvásárolt szoftvereket és tartalmakat. A kormány támogatásáról biztosította a jogszabály tervezetét, de annak pontosítását szorgalmazta.

A törvénytervezet az orosz cégek esetében eltörölné a személyi számítógépes programok és adatbázisok licencének áfa-mentességét.

A kezdeményezés mögött álló képviselők Andrej Lugovoj (Oroszországi Liberális Demokrata Párt) és Vlagyimir Parahin (Igazságos Oroszország) korábban hangsúlyozták, hogy a törvénytervezet elsősorban olyan külföldi cégek ellen irányul, amelyek internetes áruházaikban - ilyenek az AppStore és a Google Play - áfa-mentesen forgalmaznak szoftvereket.

Az információs technológiai cégekre kivetendő áfa az előzetes számítások szerint 2017-ben 52,8 milliárd rubel többletbevételt eredményezne az orosz állam számára, ebből 52,6 milliárd rubel az orosz piacon is aktív külföldi cégek kedvezményeinek eltörléséből származna.

Forrás: MTI

Tafedim tea

Igmándi Sajtműhely

WeblapWebáruház.hu

Map

free counters

Nézettség összesen

Cikk: 80 129 312 megtekintés

Videó: 52 648 601 megtekintés

MTI Hírfelhasználó

Látogatók

Összesen7534472

Jelenleg az oldalon

4
Online

Interreg CE1013 REFREsh